Як вибрати хостинг та які види хостингу бувають

Щоб правильно вибрати хостинг в першу чергу зверніть на такі пункти:

Техпідтримка, яка а)швидко відповідає на звернення та тікети, б) дійсно допомогає у вирішенні проблеми.

Хостинг веб-сайту є критично важливою складовою будь-якого успішного онлайн-проекту. Правильний вибір хостингу може визначити ефективність та доступність вашого сайту, тому це рішення варто розглядати серйозно. У цій статті ми розглянемо основні види хостингу, їхні переваги та недоліки, а також вплив якісного та неякісного хостингу на ваш веб-проект.

Види хостингу

Віртуальний хостинг (Shared hosting)


Переваги віртуального хостингу:

  • Вартість: найбільш доступний варіант, ідеальний для початківців.
  • Простота використання: хостер забезпечує адміністрування сервера.
  • Технічна підтримка: більшість (насправді всі, я ще не зустрічав відсутності техпідтримки, різниця може бути в якості) провайдерів надають підтримку для клієнтів.

Недоліки віртуального хостингу:

  • Обмежені ресурси: обмеження на пропускну здатність, обмеження використання (не можна завантажувати на 100% або навіть менше) процессора чи ядра, обмеження на запис/читання диску, кількість Inodes.
  • Спільний сервер: ви ділите ресурси з іншими сайтами, що може вплинути на продуктивність та можливість “поганих” (заборонені чи небажані тематики) сусідів по серверу (IP адресі).

Кому підходить віртуальний хостинг:

Віртуальний хостинг ідеально підходить для особистих блогів, невеликих сайтів, або тих, хто не знає як адмініструвати сервер (віртуальний чи виділений).

Віртуальний приватний сервер (VPS)


Переваги VPS:

  • Більше ресурсів: виділені обчислювальні ресурси. Примітка: Хоча ресурси наче й виділені, дуже часто ці ресурси також ділять між іншими користувачами серверу. В поганих хостерів сервер може бути дуже “перепроданим” і реальні ресурси ВПС будуть значно меншими ніж обіцяні.
  • Більше контролю: можливість налаштування сервера під свої потреби. Але потрібні знання як це робити. Можна купити ВПС з адмініструванням хостера але ціна буде в 2-3 рази більша.
  • Краща стабільність: ізольовані середовища не дозволяють іншим користувачам впливати на вас (як правило, тому що ВПС може бути сильно “перепроданим” і не таким вже і стабільним).

Недоліки VPS:

  • Вища вартість: дорожче, ніж віртуальний хостинг.
  • Вимагає більше технічних знань: треба знати та вміти як налаштовувати та адмініструвати сервери.

Кому підходить VPS :

VPS може використовуватися для середньорозмірних сайтів та проектів, які вимагають більше ресурсів та контролю.

Виділений сервер (Dedicated server)


Переваги виділеного серверу:

  • Повний контроль: ви маєте доступ до всіх ресурсів сервера.
  • Висока продуктивність: найвища доступна продуктивність, пропускна здатність, 100% доступ до потужності CPU та об’єму RAM – всі ресурси виключно ваші. Примітка: виділений сервер може бути на процесорі селерон минулого сторіччя з HDD, а віртуальний хостинг чи ВПС на сучасних Epyc чи аналогу від Інтела з nvme ssd. Тоді такий виділений сервер буде значно повільніший за останні два типи хостингу.

Недоліки виділеного серверу:

  • Вартість: дорожчий в порівнянні з іншими видами хостингу
  • Вимагає адміністрування: ви повинні бути готові або мати співорбітника для адміністрування сервера.

Кому підходить :

Виділені сервери найкраще підходять для великих підприємств та веб-проектів, які потребують максимальної продуктивності, потужності та безпеки.

Хмарний (Cloud) хостинг


Переваги:

  • Масштабованість: можливість легко збільшувати або зменшувати ресурси в залежності від потреб.
  • Висока доступність: декілька серверів забезпечують надійну роботу.
  • Платите за використання: оплата лише за те, що ви використовуєте (хоча часом це може буди надзвичайно дорого).

Недоліки:

  • Вартість: може бути дорожчий при великому обсязі ресурсів.
  • Вимагає технічного розуміння: налаштування та моніторинг хмари вимагає технічних навичок.

Кому підходить:

Хоча хмарний хостинг може бути вигідним для будь-яких проектів, від невеликих блогів до великих корпоративних сайтів, як правило таким типом хостингу користуються величезні проєкти, яким потрібна можливість масштабування щоби обробляти мільйони свої користувачів.

Вплив хостингу на ваш сайт

Вибір правильного хостингу впливає на кілька ключових аспектів вашого проекту:

  1. Продуктивність (чи швидкість) сайту: швидкість завантаження важлива для зручності (UX – User Experience – користувацького досвіду) в перегляді сайту користувачами та SEO. Якісний хостинг забезпечує високу швидкість завантаження та перегляду сайту.
  2. Доступність, Стабільність: недоліки в роботі хостингу можуть призвести до відключення у доступі до вашого сайту. Надійний хостинг гарантує стабільну роботу сайту.
  3. Безпека: Для мене це в першу чергу можливість дво-факторної авторизації, незберігання паролів в plain text та хоча б базовий захист від DDOS-атак. Хоча часто в статтях можна прочитати і таке узагальнено-розмите визначення: “Хостинг повинен забезпечувати захист від зламів та атак. Якісний хостинг має багатошаровий підхід до безпеки.”

Різниця між якісним та неякісним хостингом

Якісний хостинг:

  • Забезпечує надійну роботу та швидкість завантаження.
  • Надає регулярні резервні копії для ваших даних. Хоча на мою думку бекапи потрібно контролювати і робити самостійно.
  • Має ефективну (яка дійсно допомагає вирішувати проблему) та своєчасну доступну службу підтримки.

Неякісний хостинг:

  • Може бути повільним і нестабільним.
  • Може не мати належного рівня безпеки та техпідтримки.
  • Може бути обмеженим щодо ресурсів та функціональності. Це в першу чергу стосується віртуального хостингу, тому що в VPS, VDS та dedicated servers ресурси відомі, а функціональність залежить від вашого софту та налаштування/адміністрування.

Різниця між доменом та хостингом

Домен і хостинг – це два різних аспекти створення сайту.

Домен – це адреса вашого сайту в Інтернеті, наприклад, “www.example.com”. Ви можете купити доменну адресу в реєстраторах доменів і зареєструвати її на своє ім’я. Домен служить для того, щоб користувачі могли знайти ваш сайт в мережі.

Хостинг – це сервер або обліковий запис на сервері, на якому зберігаються файли та дані вашого сайту. Хостинг забезпечує доступ до вашого сайту в Інтернеті і забезпечує його роботу 24/7. Більш повний та детальніший опис на Вікіпедії.

У вас може бути один домен, але багато різних хостинг-акаунтів для різних сайтів. Домен і хостинг – це обов’язкові компоненти для будь-якого веб-проекту, і важливо розуміти їх різницю та як вони взаємодіють для створення функціонального сайту.

Що таке хостинг

Вибір хостингу є ключовим етапом у створенні та управлінні веб-сайтом. Потрібно точно визначити свої потреби (чи вашого сайту, веб-проєкту) та вибрати хостинг, який найкраще підходить для вашого проєкту. Якщо виберете правильно, це допоможе забезпечити успішну та надійну роботу вашого сайту в Інтернеті.